Image

Odontologija

Klinikoje atliekamos šios odontologinės paslaugos: terapinis (karieso) dantų gydymas, endodontinis (šaknų kanalų) gydymas, dantų šalinimas, dantų protezavimas (fiksuotais protezais ant dantų ir išimamais protezais (dantų plokštelėmis), vaikų dantų gydymas. Rekomenduojama prieš visas odontologines procedūras atlikti profesionalią burnos higieną, jei lankėtės seniau nei prieš 6 mėn.

Image

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS

Ankstyvajame amžiuje išugdyti taisyklingi dantų priežiūros įgūdžiai – tai svarbi profilaktika sveikiems dantims. Taisyklinga vaikų dantų priežiūra yra neįkainojama investicija į vaiko burnos sveikatą ateityje.

Sveiki pieniniai dantys svarbūs ne tik kramtymui, bet žandikaulių augimui, taisyklingam nuolatinių dantų dygimui. Pieniniai dantys, pažeisti ėduonies, yra potencialus infekcijos židinys vaiko organizme. Jeigu pieniniai dantys negydomi ir jų netenkama per anksti, gali atsirasti nuolatinių dantų sąkandžio problemų.

Pirmuosius dantukus valykite drėgna marle ar švariu audeklu po pusryčių, o ypač vakare, prieš miegą. Išdygus dantims, rekomenduojame atpratinti vaiką nuo naktinių maitinimų mamos pienu ar pieno mišiniu. Ypatingai dantims kenkia saldūs gėrimai, saldžios arbatos, todėl būtina riboti cukraus kiekį vaiko racione.

Būtina du kartus per metus profilaktiškai tikrinti vaikų dantis, taip galima išvengti dantų ir dantenų ligų, laiku pastebėti nedideles problemas ir jas neskausmingai išgydyti.

 Vaikų dantų gydymas yra apmokamas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

TERAPINIS DANTŲ GYDYMAS

Rekomenduojame apsilankyti pas Jus prižiūrintį gyd. odontologą ne mažiau kaip du kartus per metus. Burnos gleivinės profilaktikos metu specialistai apžiūri ir įvertina bendrą burnos ir dantų būklę, kontroliuojamas ėduonies bei dantenų ligų atsiradimas.

Atidžiai prižiūrint dantis, laikantis tinkamos burnos higienos namuose ir reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną galima ne tik prailginti plombų tarnavimo laiką, bet ir išvengti sudėtingo ir brangaus gydymo ateityje.

Lankantis pas gyd. odontologą reguliariai, dantis pakaks gydyti konservatyviai:

 • Paviršiniai ėduonies pažeidimai fluoruojami.
 • Gilesni dantų pažeidimai restauruojami plombinėmis medžiagomis.

Klinikoje dantų terapinis gydymas apima:

 • Gydome ėduonies pažeistus dantis.
 • Keičiame nekokybiškas, pasenusias ar pralaidžias plombas.
 • Atstatome nuskilusius ir nudilusius dantis.

ENDODONTINIS GYDYMAS

Gydant dantį endodontiškai pašalinami infekuoti audiniai, esantys danties viduje – šaknies kanaluose. Po to kanalai užpildomi specialia medžiaga, kuri apsaugo dantį nuo infekcijos pasikartojimo.

Negydant endodontinių ligų gali išsivystyti rimtos komplikacijos. Supūliavus danties pulpai, gali patinti aplinkiniai audiniai, gana dažnai susidaro lėtinis pūlinys, dėl įvykusių komplikacijų gali tekti pašalinti dantį.

Kada reikia endodontinio gydymo?

 • Stiprus priepuolinis dantų skausmas, kuris plinta į ausį.
 • Danties skausmas naktį.
 • Jautrumas karščiui, šalčiui, prisilietimu ar kramtymui.
 • Danties spalvos pasikeitimas.
 • Danties „iškėlimas“.
 • Patinusios dantenos.

DANTŲ PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimas – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kurios metu atstatoma kietųjų danties audinių anatominė forma. Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai danties nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis, dantų protezavimu atkuriami prarasti paciento dantys, grąžinant visavertę dantų kramtymo funkciją ir estetiką.

Klinikoje teikiamos šios dantų protezavimo paslaugos:

 • Išimami protezai: išimamos plokštelės, elastinės plokštelės;
 • Fiksuoti protezai: dantų vainikėliai, tiltiniai protezai ant dantų.

Išimami dantų protezai – tai dantų plokštelės, išimamos nakties metu. Jos gali būti kietos plastmasės (akrilinės) su metaliniais kabliukais arba minkštesnės plastmasės (termoplastinės) su plastmasiniais mažiau pastebimais kabliukais. Išimami dantų protezai dažniausiai taikomi praradus daugiau negu vieną dantį arba bedančiams žandikauliams atkurti.

Fiksuoti dantų protezai – tai dantų vainikėlis ar tiltelis ir yra neišimami, fiksuoti prie nupreparuotų dantų.

Vieno danties vainikėlis – cementuojamas ant nuosavo danties, kurio nebeužtenka atkurti tik plomba.

Tiltelis - gaminamas, kai reikalinga atkurti dantų eilę. Tokį tiltą tvirtiname ant nušlifuotų dantų, į tarpus tarp dantų įstatant danties pakaitalą.

Koks protezavimo būdas tinkamiausias Jums, patars klinikos specialistas konsultacijos metu.

Nemokamas dantų protezavimas, kompensuojant Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis galimas pensinio amžiaus žmonėms, vaikams iki 18 metų bei pacientams su negalia, kai išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą tvarką.

Odontologai

Gyd. E.Mingailė

Darbo grafikas:

 Pirmadienis: -
 Antradienis:  9:00 - 18:00 val.
 Trečiadienis:  9:00 - 18:00 val.
 Ketvirtadienis:  9:00 - 18:00 val.

Gyd. S.Žiobakienė

Darbo grafikas:

 Pirmadienis: 7:30 - 17:00 val.
 Antradienis:  7:30 - 17:00 val.
 Trečiadienis:  7:30 - 17:00 val.
 Ketvirtadienis:  7:30 - 17:00 val.

Gyd. E.Širvinskaitė

Darbo grafikas:

 Pirmadienis: 9:00 - 19:00 val. 
 Antradienis:  8:00 - 18:00 val.
 Trečiadienis:  -
 Ketvirtadienis:  -
Support

Pirminės sveikatos
priežiūros centras Plungėje

Adresas

J.Tumo – Vaižganto g. 114

Plungė, LT-90142

Lietuva

Rekvizitai

A.Klišonio komercinė firma „Inesa“

Įm. kodas: 169845147

PVM kodas: LT698451410

Kontaktai